KMV a PepsiCo zakládají společný podnik

Karlovarské minerální vody (KMV), největší distributor nealkoholických nápojů ve střední Evropě, a PepsiCo, Inc. (PepsiCo), globální potravinářská a nápojová společnost působící ve více než 200 zemích a oblastech světa, se dohodly na koupi 100 % akcií srbského výrobce minerální vody a nealkoholických nápojů Knjaz Miloš formou společného podniku (joint venture).

Transakce zahrnuje prodej výrobních aktiv Knjaz Miloš v Srbsku včetně zavedených značek jako je Knjaz Miloš, Aqua Viva, Guarana, ReMix, Gusto a další. Transakce podléhá obvyklému schválení antimonopolních úřadů a předpokládá se, že bude dokončena ve 3. čtvrtletí letošního roku.

Společnost Knjaz Miloš se sídlem v srbském Aranđelovaci je s více než 200letou historií největším výrobcem minerálních vod a energetických nápojů na srbském trhu.

PepsiCo a KMV spolu ve střední Evropě vybudovaly dobře fungující obchodní vztahy: v České republice, Maďarsku, Slovensku, a Bulharsku je skupina KMV výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů značek PepsiCo, zároveň distribuuje pochutiny PepsiCo v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

„Toto nové spojení jen potvrzuje naši společnou vizi a úsilí o dlouhodobý rozvoj podnikání v regionu. Poskytne možnost růstu nejen firmám, ale také našim zákazníkům a zaměstnancům. Propojením portfolií KMV a Knjaz Miloš nabídneme všem našim spotřebitelům a zákazníkům skvělé služby,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel KMV.

„Dosavadní spolupráce mezi PepsiCo a KMV je velmi úspěšná a díky této transakci vidíme významný potenciál pro růst a rozšiřování naší společné obchodní historie. Velmi rádi jsme se stali partnerem KMV v tomto novém projektu,“ uvedl Christophe Guille, GM Vice President Central Europe-Greater Balkans&DACHPepsiCo.

Text a foto: KMV