Růst obratu o více než 8 % pro dm v České republice

Za uplynulý obchodní rok 2016/17 (1. říjen 2016 až 30. září 2017)  se společnost dm na českém trhu může pyšnit mimořádně pozitivním růstem obratu: Vzrostl ze 7,849 na 8,527 miliard CZK (plus 8,64 %). Množství prodaných výrobků vzrostlo dokonce o 13,71 % na téměř 146,7 mil. kusů. „Na základě těchto skutečností jsme si v uplynulém obchodním roce mohli dovolit znovu investovat do snížení prodejních cen,“ zdůrazňuje Gerhard Fischer, předsedající jednatel dm drogerie markt Česká republika.

Toto snížení cen však pro zákazníky dm neznamená více krátkodobých akcí, ale díky garanci dm dlouhodobých cen mají zákazníci jistotu, že každé snížení prodejní ceny trvá minimálně čtyři měsíce. Došlo tak ke skutečnému snížení cenové úrovně a zákazníci se mohou spolehnout na to, že v dm pořídí svůj nákup vždy výhodně. Silný růst umožnil také vytvoření 115 nových pracovních pozic. Aktuálně pracuje v dm Česká republika 2.830 spolupracovníků.

Počet prodejen od loňského roku mírně vzrostl na celkový počet 224 prodejen (+ 3 prodejny).

Do průběžné modernizace a vybavení prodejní sítě investovala dm téměř 183 mil. CZK. Více než 40 prodejen prošlo modernizací, částečným zvětšením či přesídlením do zákaznicky atraktivnějších lokalit. Společnost dm se snaží vyjít vstříc také zákazníkům se sníženou možností pohybu a orientace, proto je v současné chvíli již téměř 90 % dm prodejen bezbariérových, což potvrdil nezávislý audit uskutečněný v letošním roce. Pro obchodní rok 2017/18 jsou plánovány investice ve výši 190 mil. CZK.

„Nad očekávání vynikající vývoj, za který vděčíme zejména stále stoupající oblibě u zákazníků, nám v tomto roce umožnil zcela mimořádným způsobem investovat do naší nabídky – tedy do sortimentu a cen, do modernizace prodejní sítě a v neposlední řadě také do našich spolupracovníků,“ ohlíží se za úspěšným uplynulým obchodním rokem s potěšením Gerhard Fischer.

Gerhard_Fischer
Gerhard Fischer, předsedající jednatel dm drogerie markt Česká republika