Starbucks – první reserve store v Seattlu

Koncem února představila společnost Starbucks Coffee nový formát vlastního prémiového obchodu reserve store. Nezaměňovat s pražírnami reserve roasteries, které už byly dříve uvedené do provozu v Seattlu a Šanghaji. V tomto případě jde o spojení s pekařstvím Princi. Reserve store se nachází v přízemí sídla společnosti Starbucks v Seattlu, v městské části SoDo, a nabízí celou řadu nápojů včetně nových druhů jako je Spiced Ginger Cold Brew, Nitro Draft Latte, Bianco Mocha. Princi, vyhlášená pekárna z Milána, je zastoupena velkým pultem a otevřenou výrobou. Nabízí italské pečivo jako cornetti, briošky, pizzu, focaccia sendviče apod. Nechybí ani bar s italskými aperitivy, koktejly jako je Aperol Spritz nebo Negroni Sbaliato pro odpolední a večerní návštěvníky. Hosté si mohou objednat u pultu Princi nebo v kávovém baru Reserve a pak si mohou vybrat, zda si sednou raději k velkým společným stolům, nebo do intimnějšího prostředí v salonku kolem dvou krbů. Důležité je, aby se návštěvníci cítili příjemně. Každý detail interiéru je promyšlený, počínaje ručně vyřezávanými dveřmi. „Když vejdete do dveří, můžete vše obsáhnout jedním pohledem,“ říká Christian Davies, viceprezident kreativního globálního designu a inovací pro Starbucks. „Chtěli jsme, aby se lidé po vkročení do kavárny okamžitě ocitli ve zcela jiném světě, jedinečném světě Starbucks.“ Na levé straně je umístně barevná umělecká instalace. V centru hlavní kavárny je umístěn krb až ke stropu. Po pravé straně je dlouhý bar se Starbucks Reserve kávou, ukončený knihovnou se sbírkou knih o kávě a dveřmi do patia. Kromě otevřeného uspořádání přidal Davies další jemné prvky, jako jsou střípky z jantarově zbarveného skla a zrcadla vsypané do betonové podlahy, které pomáhají při orientaci cesty obchodem. V jednom prostoru se návštěvníci mohou seznámit s příběhem kávy počínaje pěstováním kávy a konče přípravou šálku tohoto oblíbeného nápoje.

Společnost Starbucks představila své plány na nový formát reserve store už na konci roku 2016. Plánuje otevřít 20 až 30 pražíren a 1 000 reserve store po celém světě. Během letošního roku přibydou další roasteries v Miláně a New Yorku, v r. 2019 v Tokiu a Chicagu. V rámci partnerství s firmou Princi budou otevřeny samostatné obchody Princi ve městech, jako jsou Seattle, Chicago a New York.

Starbucks partners work in the new Starbucks Reserve store at the Starbucks Support Center in Seattle on Wednesday, February 21, 2018.  (Joshua Trujillo, Starbucks)