DB Schenker otevřel své nejmodernější logistické centrum na Blízkém východě

Společnost DB Schenker otevřela a úspěšně uvedla do provozu první vlastní logistické centrum na Blízkém východě, které se nachází v zóně Dubai Logistics City (DLC), v těsné blízkosti největšího letiště světa.

DB Schenker DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelských řetězců, tzv. Supply Chain Management – poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. DB Schenker se stal jedním z nejrychleji se rozvíjejících poskytovatelů logistických služeb v regionu Blízkého východu a Afriky, přičemž se celková plocha jeho logistických center za poslední tři roky zvětšila ze 70 000 m2 na 170 000 m2.

Moderní skladové centrum v Dubaji zaujímá plochu 7 200 m2 se dvěma mezipatry určenými pro nadstandardní služby a logistiku náhradních dílů. Nachází se zde jak prostory s kontrolovanou teplotou, tak teplotou podle okolního prostředí. Celý terminál dosáhl plné využitelnosti pouhé dva měsíce po svém uvedení do provozu. V následujících letech by se jeho plocha měla v dalších dvou fázích zvětšit až na celkovou plochu 25 000 m2.

„Dubaj představuje náš hlavní dopravní uzel v této oblasti, a proto byla investice do DLC logickým strategickým krokem pro posílení a ucelení naší sítě ve Spojených arabských emirátech. Díky úžasné poloze, doslova několik metrů od mezinárodního letiště Al Maktoum, nedaleko od silniční tepny Emirates Road a 15 minut od přístavu, můžeme našim globálním zákazníkům zaručit prvotřídní integrovaná přepravní a skladovací řešení,“ říká Jako Djaf, ředitel smluvní logistiky DB Schenker pro oblast Blízkého východu a Afriky.

„Vše se točí kolem rychlosti, dostupnosti a včasného doručování zásilek ke koncovým zákazníkům. A právě toto jsou oblasti, kde díky partnerství s globálními hráči jako je DB Schenker můžeme dosáhnout změny a vytvořit z tohoto místa klíčový dopravní uzel celosvětového obchodu,“ poznamenal Mohsen Ahmad, Vice President Logistics, Dubai South. S kapacitou zpracování 12 milionů tun leteckého nákladu do roku 2023 je Dubai Logistics City strategicky umístěno v blízkosti největšího světového letiště a jednoho z nejvýznamnějších globálních kontejnerových přístavišť Jebel Ali Port. DLC zahrnuje více než 25 km2 bezcelního pásma využitelného všemi přepravními prostředky, logistickým potřebám a nadstandardním procesům v dodavatelském řetězci.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 1000 kvalifikovaných spolupracovníků na 19 pracovištích po celé České republice. DB Schenker patří podle žebříčku Czech Top100 mezi 250 nejvýznamnějších firem v České republice.