Rekordní účast na veletrhu drinktec 2017

V září 2017 se veletrh drinktec bude moci pochlubit nejvyšší účastí za svou více než šedesátiletou historii. Očekává se, že „Světového veletrhu pro nápojový průmysl a průmysl liquid-food“, který se bude konat od 11. do 15. září 2017 v Mnichově, se zúčastní na 1.600 vystavovatelů. Poté co došlo k integraci SIMEI, což je přední evropský veletrh výrobků a technologií pro vinařský průmysl a lahvování, vzroste celková plocha veletrhu na 150.000 metrů čtverečných.

drinktec je největší veletrh pro nápojový průmysl a průmysl liquid-food a jde o největší světové setkání tohoto sektoru – svého druhu světový summit. Svou prezentaci na veletrhu drinktec 2017 bude mít každý, kdo má v daném sektoru co říct, ať už jde o malé rodinné firmy nebo globální hráče. Vystavovatelé představují celý procesní řetězec: od výroby, plnění a balení nápojů a produktů liquid food až po marketing – včetně dodavatelů surovin, přísad do nápojů a logistických řešení. Veletrh drinktec 2017 představí zejména tyto hlavní výstavní sekce: zpracovatelství; přepravní nádoby a obalové materiály; plnicí a balicí technika; suroviny a přísady; automatizace; energetické systémy; PET technologie; vybavení pro restaurace a catering; propagace prodeje a marketing.

Představení inovací a velkolepé expozice

Veletrh drinktec je považován za platformu pro inovace. V Mnichově jsou poprvé k vidění nejnovější řešení a celé systémy – a to je hlavní přednost veletrhu, jenž je také známý velkolepými expozicemi jednotlivých vystavovatelů. Když je potřeba u globálního publika zanechat dostatečný dojem, téměř nic pro ně není nemožné. Ve výstavních halách jsou například postavené plnicí a balicí linky všech druhů (od jednoduchých až po technologicky vyspělé), na dopravnících putují lahve, můžete naživo sledovat zrod novátorských PET lahví – jako kdybyste navštívili skutečnou továrnu. A to vše mohou návštěvníci veletrhu zhlédnout po celých pět dní, kdy bude veletrh otevřen pro veřejnost.

SIMEI@drinktec

V roce 2017 se poprvé v historii SIMEI stane integrovanou součástí veletrhu drinktec (viz také tiskovou zprávu na toto téma ze dne 6. srpna 2015). SIMEI@drinktec, organizovaný organizací Unione Italiana Vini (UIV), bude mít prostor v halách C2 a C3. Spektrum produktů a technologií na veletrhu drinktec se nyní rozrůstá o veškeré oblasti výroby vína. Tím vzniká naprosto jedinečná platforma pro vinaře z celého světa, která však nepokrývá pouze vše spojené s vínem, ale návštěvníkům také nabízí pohled do jiných oblastí, když například představí novinky na poli pivovarnictví. Pro vystavující na veletrhu drinktec, z nichž asi 60 procent také nabízí řešení v oblasti výroby vína, je SIMEI šancí oslovit ještě větší množství potenciálních zákazníků. A na oplátku mohou vystavující na SIMEI@drinktec prezentovat svou nabídku globálnímu publiku. SIMEI si zachová dvouletý cyklus, místo konání se však v budoucnu bude střídat mezi Itálií a Mnichovem.

 

oils+fats – Home&Craft

Hala C1 na veletrhu drinktec hostí sekci oils+fats (oleje a tuky), jediný evropský specializovaný veletrh olejářského a tukového průmyslu. Padesát vystavovatelů zde bude prezentovat své systémy, komponenty a pomocné materiály na výrobu a zpracování jedlých olejů, tuků a lubrikantů – a to společně s řešeními pro suroviny a kontrolu kvality. V hale C1 bude také umístěna nová sekce Home&Craft (domov a řemesla), která představí technologie a výrobky pro domácí vaření piva a mikropivovary. Expozice v hale C1 dovrší speciální a mezioborové procesní technologie pro nápojový průmysl a průmysl liquid-food.

PRO FachHANDEL

Poprvé je součástí veletrhu drinktec 2017 také PRO FachHANDEL, hlavní veletrh německých odborných firem v oblasti nápojů a spotřebního zboží. PRO FachHANDEL bude umístěn v hale B0 a foyeru ICM – Internationales Congress Center, jež sousedí s mnichovským výstavištěm. Pro výrobce nápojů, kteří navštíví veletrh drinktec, představuje tato obchodní výstava vhodnou příležitost k navázání spolupráce s obchodními partnery při vstupu na německý trh. PRO FachHANDEL proto ideálně doplňuje a rozšiřuje nabídku veletrhu drinktec.

Více než 70.000 obchodníků z celého světa

Na veletrh drinktec 2017 zavítá více než sedmdesát tisíc obchodníků z celého světa a všech oblastí nápojového průmyslu. Více než dvě třetiny návštěvníků pocházejí ze zahraničí. Veletrh drinktec je určen pro celé toto hospodářské odvětví: pro odborníky z oblasti nealkoholických nápojů a ovocných šťáv, pivovary, producenty minerálních vod, mlékárny, segment vín a sektů, ale také lihovary či velko- a maloobchod nápoji. Největší část návštěvníků představují zaměstnanci výrobních úseků a ředitelé a manažeři firem. Lákadla veletrhu drinktec také objevili zástupci oddělení marketingu a odbytu, kteří sem přijíždějí, aby se poučili o posledním vývoji a nejnovějších trendech. V roce 2013 tato skupina návštěvníků čítala 12 tisíc osob, letos se očekává další nárůst.

Hlavní témata

Hlavní témata veletrhu drinktec 2017, jež jsou pokryta ve všech výstavních halách a zasahují do téměř všech sekcí, jsou tato: účinnost v oblasti energií a zdrojů, hospodaření s vodou a energiemi, hygiena a bezpečnost výrobků a optimalizace postupů a flexibilita (viz také zvláštní tiskovou zprávu, která je k dispozici na webu www.drinktec.com).

Hlavní body doprovodného programu
  • Speciální prostor pro nové koncepty v oblasti nápojů (Special Area New Beverage Concepts), hala B1: Ve speciálním výstavním prostoru v hale B1 budou své nové produkty a řešení představovat výrobci a dodavatelé sladidel, barviv, přísad, aditiv a ochucovadel, ošetřujících a zlepšujících činidel a receptur. Tento speciální prostor má otevřený a interaktivní design, v němž si vývojoví pracovníci, manažeři značek, ale také marketéři a nákupčí budou moci sami vyzkoušet nové přísady a nápojové koncepty a také u dodavatelů aromat hledat nové nápady.
  • Innovation Flow Lounge (IFL): Po velmi úspěšné premiéře v roce 2013 bude IFL pokračovat i v letošním roce, avšak s novou koncepcí: špičkoví odborníci budou diskutovat o aktuálních tématech, jež jdou důležité pro budoucnost odvětví v oblastech inovací výrobků, obalových materiálů, ale také marketingu. Sekce IFL a Speciální prostor pro nové koncepty v oblasti nápojůbudou sdílet jeden prostor tak, aby témata týkající se nových konceptů v oblasti nápojů, jako jsou přísady a nápady, mohla být také řešena v rámci IFL. Innovation Flow Loungeje zaměřena na manažery produktů, značek a inovací, jakož i na řídící pracovníky a manažery v oblasti marketingu a odbytu. Díky interaktivní koncepci s různými akčními moduly se do popředí vždy dostane výměna názorů a budování kontaktů, například v přilehlém baru.
  • drinktec Forum: Fórum umístěné v Hale A2 bude po celých pět dní veletrhu věnováno klíčovým problémům, jež se týkají budoucnosti odvětví. Nezávislí odborníci z oblasti výzkumu a výroby budou odpovídat na dotazy a prezentovat novátorské koncepce a praktická řešení. Hlavními tématy budou technologie, výrobní procesy a automatizace. Ve spolupráci s německou asociací mlékárenského průmyslu (Zentralverband Deutscher Milchwirtschaftler) bude poslední den veletrhu věnován tématu mléka. Všechny přednášky budou simultánně tlumočeny (němčina-angličtina). V pondělí bude Fórum věnováno kariérnímu dni pro budoucí profesionály v oblasti nápojů: young_talents@drinktec.
  • place2beer: Jde o další rozšíření Místa setkávání sládků (Brewers’ Meeting Place), jež se poprvé objevilo na veletrhu drinktec 2013. Letos bude place2beer, umístěné v Hale B1, jistě představovat velký magnet pro pivovarníky, milovníky zlatavého moku a všechny ty, kdo s ním přicházejí do styku. A bude zde mnoho k vidění: Milovníci piva mohou zdarma ochutnat piva z celého světa a zjistit vše o posledním vývoji v oblasti chmele, sladu a kvasinek, zatímco sami budou zkoumat či ochutnávat tyto produkty. Úspěšní sládci budou v rámci ochutnávek vyprávět o své práci a prezentovat její výsledky. A start-upy budou mezinárodnímu publiku představovat své novátorské nápady. Mimo to bude společnost William Reed Business Media organizovat přednášky a panelové diskuse na zajímavá témata, například jídlo a pivo, ženy a pivo, oblíbené druhy piva, balení a budování značky a podobně.
  • Soutěže a slavnostní předávání cen: drinktec 2017, to je také mnoho soutěží a předávání cen. Den před začátkem veletrhu se bude konat Mistrovství světa pivních sommelierů, které pořádá institut Doemens. Proběhne také soutěžní klání nejlepších světových piv o titul „European Beer Star“, jež zaštiťuje organizace soukromých bavorských pivovarů (Private Brauereien Bayern e.V.) a na veletrhu drinktec proběhne podruhé. Na veletrhu budou také předány ceny „Beverage Innovation Awards“ pro kreativní a novátorské nápady. Pořadatelem je Foodbev Media.