Inteligentní technologie pro přípravu jídel v supermarketech

Otázkou pro supermarkety už není zdali budou nabízet hotová jídla, ale jaká bude jejich skladba. Před pandemií během posledních několika let narůstal trend, kdy se lidé stále více stravovali mimo domov. To se také projevilo v obratech podniků. Výhledy na další období jsou slibné. Experti předpokládají, že hotová jídla budou se správným konceptem, čerstvostí a odpovídající kvalitou tvořit značnou část obratu i v post-covidových časech. 

U zákazníků bodují obchodníci, kteří vsadili na čerstvost, kvalitu nebo atraktivitu prostředí. S heslem „nemůžeme si pro sebe vařit každý den,” se více a více lidí poohlíží po osvědčeném jídle na teplém pultu – jako je grilované nebo pečené kuře, polévky, sekaná, rolády, halušky a nebo dnes populární vege misky. Pokud je to možné, zákazníci si sní jídlo na místě, odnesou do kanceláře či domů na home office. Jak docílit u různých pokrmů stejné kvality a to bez vícero kuchyňských zařízení a bez trénovaných kuchařů? „Klíčem k úspěchu je atraktivní koncept pokrmů, který zohledňuje omezený prostor a přípravu s vhodným vybavením,“ říká Jindřich Švestka, obchodí ředitel společnosti RATIONAL.

Inteligentní technologie jsou řešením, které zjednodušuje práci. Nikdo nemusí kontrolovat přípravu jídel a výsledek je zaručen. Konvektomat iCombi Pro a multifunkční pánve iVario jsou zárukou spolehlivosti. Jelikož oba systémy vaření pokrývají přibližně 90% všech běžných aplikací vaření a jsou velmi flexibilní, pokud jde o jejich použití. Vše začíná již ráno, když iCombi peče různé druhy pečiva a pokračuje obědem, kdy zároveň připravuje zapečené těstoviny nebo zeleninu a gratinované brambory. Hned vedle je iVario zodpovědné za polévky, těstoviny a ragú. Není to jen o zdravé přípravě jídla v obou varných systémech, ale o úspoře mnoha dalších kuchyňských spotřebičů, kterých není potřeba. Tím je ušetřeno spoustu prostoru a také peněz a v neposlední řadě kvalifikovaného personálu.

„Inteligentní programy zajišťují, že stačí jen jedno kliknutí k přípravě. Můžete si například nastavit svoje vlastní
ikony na displeji iCombi nebo iVario. Pokrm se zobrazí na displeji jako obrázek. Protože je vždy vyvolán stejný proces vaření, je zajištěno, že bude dosaženo stejného výsledku pouhým stiskem této ikony,“ vyzdvihuje výhodu v jednoduchém ovládání varných systémů Jindřich Švestka.

Foto: Rational