Super zoo otevírá prodejnu v Pardubicích

Po úspěchu pilotního projektu bezobslužné prodejny v Týně nad Vltavou otevřel největší řetězec v segmentu chovatelských potřeb Super zoo svou druhou prodejnu 24/7, tentokrát v Pardubicích. Funguje v tzv. hybridním režimu, což znamená, že přes den nakoupí zákazníci za přítomnosti personálu a mimo otevírací dobu formou samoobsluhy. Krok zdůrazňuje sílu poptávky českých spotřebitelů.

Oblíbená pardubická prodejna na Fáblovce přechází do hybridního režimu. V Pardubicích jsou celkem čtyři prodejny Super zoo, ale tento pětisetmetrový prodejní prostor bude počínaje dneškem k dispozici 24/7, což umožní zákazníkům nakupovat kdykoliv jim to vyhovuje. „Kladné reakce zákazníků, kteří obtížněji hledají čas svým mazlíčkům nakoupit spolu s růstem obratu prodejny v Týně o 15 % nás motivují k zavedení tohoto obchodního modelu ve větších městech. Už příští víkend zahájí provoz další automatizovaná prodejna, a to v Brně na Lesné.  V roce 2024 plánujeme tento koncept rozšířit i do dalších měst,“ uvedl provozní ředitel Super zoo Luboš Rejchrt s tím, že technologii 24/7 Super zoo implementuje zejména z důvodu dostupnosti, zkvalitňování nabízených služeb a přibližování se zákazníkům.

Vstup do prodejny je možný i s doprovodem 

V pardubické prodejně proběhla také změna technologického řešení, kdy je vstup řešen za pomocí pádlových turniketů a bankovní identity. Zákazník získá také možnost výběru aplikace pro vstup. Vedle mobilní aplikace Contio může využít i aplikaci DoKapsy od ČSOB. Bez chytrého mobilu, bankovní identity a nainstalované aplikace není možné do prodejny po běžné otevírací době vstoupit. „Prostor je nepřetržitě monitorován kamerami. Je to z důvodu zabezpečení a jednoznačné identifikace nakupujícího. Každý zákazník při nákupu může mít jako doprovod jednu další osobu, ovšem nese za ni plnou zodpovědnost. Celkový počet zákazníků v prodejně v době samoobslužného provozu nebude nijak omezen,“ vysvětlil Patrik Medlík, který dohlíží na chod prodejen spadajících pod skupinu Plaček Group v Česku, na Slovensku, v Polsku a Lotyšsku s tím, že do prodejny i mimo otevírací dobu mohou se zákazníky vstoupit i jejich čtyřnozí parťáci.

Očekávání od většího města

Super zoo má od síly poptávky v Pardubicích velká očekávání, jelikož jde o průmyslové město, kde pracuje řada lidí na směny. Nyní se jim otevře možnost nakoupit kdykoli půjdou do nebo z práce. „U prodejny na Fáblovce dlouhodobě pozorujeme sílu obratu, a to zejména díky dobrému umístění ve spádových oblastech. Od konceptu 24/7 očekáváme navýšení obratu a zájem nakupovat mimo otevírací dobu, která zůstává stejná jako doposud,“ dodává Luboš Rejchrt.

Pořídit zde mohou chovatelské potřeby pro psy, kočky, drobné savce, akvarijní a terarijní zvířata. V nabídce jsou samozřejmě také krmiva. Super zoo se zároveň rozhodla v nové prodejně přestavit a optimalizovat prostor pro kategorie, které jsou mezi zákazníky oblíbené. Tedy konkrétně bude rozšířen sortiment segmentu psů a koček.

Přední „mazlíčkáři“ na psech a kočkách nešetří

Maloobchodní tržby v ČR klesají 15 měsíců v řadě, kdežto segment pet food dle studie GfK zpracované pro Super zoo roste meziročně o 13,2 %. Super zoo dokonce hlásí 15% růst tržeb. Jen za krmivo utrácí Češi 9,75 miliard korun ročně.  Za krmivo pro psy utratí čeští chovatelé 300 až 500 měsíčně. Za nákupy pro kočky je to od 100 do 500 Kč měsíčně.

Chovatelství domácích mazlíčků je v České republice poměrně populární. 75 % Čechů má nějakého mazlíčka. Tři čtvrtiny z nich chovají psa, kočku vlastní 48 % chovatelů, drobná zvířata jako rybičky pak 26 % chovatelů, králíka má doma 15 % chovatelů a plazům a želvám neodolalo 10 % chovatelů. Navíc je mezi chovateli více než polovina těch, kteří se starají o více druhů domácích mazlíčků. To ukazuje sílu českého spotřebitele a vysvětluje vysokou poptávku po chovatelských potřebách.

Super zoo si získala důvěru a loajalitu zákazníků prostřednictvím svého jedinečného přístupu k poskytování kvalitních produktů pro domácí mazlíčky. Prodej výbavy a krmiv 24/7 se řadí mezi další inovace, které Super zoo nabízí.

Foto: Super zoo