DB Schenker nasazuje vůz Volta Zero

Společnost DB Schenker otevřela nový terminál u letiště Bergen Flesland. Na pozemku o rozloze 18,6 hektarů se na 7 000 m2 nachází moderní logistické centrum. Logistická společnost zde také testuje jeden z 1 500 objednaných elektro vozů Volta Zero, který bude zásobovat převážně centra města a přilehlé oblasti. Terminál v Bergenu posiluje jak globální, tak regionální síť (nejen) pozemních přeprav.

Většina plochy terminálu je určena manipulaci s nákladem. Budova a provoz jsou z velké části energeticky soběstačné díky solárním panelům na střeše. Terminál má moderní zázemí pro zaměstnance i řidiče. Logistické centrum DB Schenker se nachází ve spádové oblasti a díky navýšení kapacity může trhu nabídnout spolehlivé a kvalitní přepravní služby v silničních, námořních i leteckých přepravách.

Společnost DB Schenker dlouhodobě směřuje k udržitelnější logistice. Spolu s otevřením terminálu v Bergenu zahájila testování velmi inovativního vozu Volta Zero s elektrickým pohonem od společnosti Volta Trucks.

„Nové logistické centrum v Bergenu je důležitou a nedílnou součástí naší celoevropské sítě, která zahrnuje 430 terminálů po celé Evropě, a má velký význam i pro norskou vnitrostátní distribuční síť. Nasazením vozů Volta Trucks do vozového parku výrazně zvyšujeme tempo elektrifikace naší flotily a investic do ekologičtějších dopravních řešení. Tím se přibližujeme k našemu cíli, a to posílení naší pozice lídra na trhu udržitelných logistických služeb,“ Christian Drenthen, člen představenstva pozemních přeprav společnosti DB Schenker.

„Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům a trhu nabídnout stále rostoucí zázemí pro nákladní dopravu v regionu. Nyní máme dobrou pozici pro další udržitelný růst a Volta Truck nás posouvá dále směrem k ekologické pozemní dopravě,“ dodává Wolfgang Frank, Head of Land DB Schenker Norsko.

Společnosti Volta Trucks a DB Schenker v roce 2021 oznámily vzájemnou spolupráci a poskytovatel logistických služeb objednal prvních 1 500 kusů. DB Schenker plánuje nasadit plně elektrická 16tunová vozidla Volta Zero ve svých evropských terminálech pro rozvoz zboží z distribučních uzlů do městských oblastí a center.

V rámci svého trvalého úsilí o dekarbonizaci dopravy zavedla logistická společnost řadu rozsáhlých změn. Objednávka nákladních vozů Volta Zero je jen jednou z mnoha iniciativ, které v rámci přechodu na bezemisní nákladní dopravu realizuje. DB Schenker je jednou z prvních společností na světě, která tyto nákladní vozy vyzkouší v reálném provozu.

Foto: DB Schenker