Třetina logistického parku P3 Prague D11 je během prvního roku dostavěna

Ještě před rokem existoval logistický park P3 Prague D11 jen na papíře a dnes se odsud zásobují potravinové řetězce a distribuuje nábytek. První dvě budovy vytvořené z části na míru pro společnosti Exiteria a FM Logistic mají dohromady 60 000 m². Patří zároveň k těm největším v parku a tvoří tak více než třetinu jeho celkové rozlohy.  Na zbývajících pozemcích lze ještě postavit osm budov. Celková užitná plocha po jeho dokončení naroste na 155 000 m².

Park, který se nachází v sousedství dálnice D11 a 8 km od obchodního centra Černý Most, poskytuje distribuční i výrobní prostory na míru. „Park P3 Prague D11 je populární především díky své strategické poloze na okraji Prahy ve směru na severovýchod Čech a dále na jih Polska. Plánujeme zde další výstavbu na míru, nabízíme jednotky od 3 000 do 26 000 m²,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

První budova byla postavena v první polovině minulého roku na míru společnosti Exiteria, která zde využívá plochu 10 000 m². Druhou polovinu haly si pronajal Penny Market.

Na přelomu loňského a letošního roku byla dokončena další budova, o kterou se dělí čtyři nájemci. Tím největším je poskytovatel smluvní logistiky FM Logistic, který na 17 000 m² skladuje zboží pro společnost Nestlé. Také proto má hala chlazenou část pro potraviny, kde se stabilně udržuje teplota na 16 °C. Náklady na vytápění pomáhá šetřit zesílený fasádní panel a izolované můstky. Osvětlení v budově zajišťují LED technologie. Budova má atraktivní světlou výšku 12 m, díky čemuž disponuje větší skladovací kapacitou než je běžné.

Snižování ekologické zátěže je jednou z významných priorit společnosti Nestlé. Nové skladovací prostory nejen šetří energii, ale díky vhodné poloze snížíme i uhlíkovou stopu při přepravě výrobků zákazníkům, říká Stanislav Martínek, ředitel divize Supply Chain ve společnosti Nestlé.

Štěpán Ladányi, obchodní ředitel FM Logistic, k tomu dodává: „Snažíme se, i ve spolupráci s partnery, navrhovat našim klientům taková řešení, která jsou v souladu s jejich politikou, i pro nás je odpovědnost k životnímu prostředí jedním z pilířů dlouhodobé strategie“.

Provozní zázemí pro své prodejny tu má také obchodní řetězec LIDL, který zde využívá plochu 5 000 m² a jen o něco menší prostory (4 700 m²) má turecká společnost Ekol Logistics specializující se na intermodální přepravu z Íránu a Turecka do Evropské unie a zpět. Na český trh vstoupila v dubnu loňského roku a v parku P3 Prague D11 má své oficiální sídlo. V budově 1 je k dispozici ještě 13 000 m² plochy pro potenciální zájemce.

Nedaleko parku P3 Prague D11 se nachází další úspěšný park P3 Prague Horní Počernice, který je svým retailovým charakterem a zároveň lokací na okraji hlavního města Prahy unikátem mezi logistickými parky v České republice. Tyto dva parky tak poskytují pro řadu klientů skvělou synergii skladování a prodeje.