Rohlik.cz spouští osobní odběry zdarma

Online supermarket Rohlik.cz spouští novou službu – možnost si nákup objednat s osobním odběrem. Reaguje tak na poptávku zákazníků, kteří vyžadují větší flexibilitu, bydlí mimo aktuální rozvozovou oblast nebo chtějí ušetřit za dopravu. Zkušební provoz odstartoval dnes ve spolupráci se sítí čerpacích stanic MOL. Služba nazvaná “Rohlík po cestě” je pro zákazníky zdarma.

Během pilotního provozu, který potrvá do konce ledna 2017, si chce obchod otestovat zájem zákazníků a službu vyladit dle jejich potřeb. Nákupy si bude možné v tomto období vyzvednout na parkovištích 4 čerpacích stanic MOL v Praze, kde bude připravené auto Rohlik.cz. Na výběr budou tři časové intervaly, v nichž bude nákup na zákazníka čekat: 16-18, 18-20, 20-22h. Doprava na vyzvedávací místo bude pro zákazníka zdarma, výše minimální objednávky zůstává 300 Kč.

“Díky osobním odběrům zvládneme obsloužit více zákazníků. Kapacita aut totiž nejde zvyšovat donekonečna, zvlášť v předvánoční pražské dopravě. Rovněž i když je naše 15minutové doručovací okno velmi komfortní, existuje řada zákazníků, kteří jsou v pohybu a osobní odběry tak pro ně představují flexibilnější řešení. Navíc je budou moci využít i lidé, kteří bydlí mimo naši rozvozovou oblast. Časy pro osobní odběr jsou nastaveny tak, aby si mohli nákup vyzvednout cestou z práce domů. Stačí se zastavit na jedné z benzinek MOL, naložit tašky do auta a pokračovat domů,” popisuje zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr.

Podle zájmu a potřeb zákazníků bude obchod způsob osobních odběrů dále ladit. “Pro testovací provoz jsme hledali co nejjednodušší model. Odběrná místa budeme rozšiřovat, v úvahu přicházejí i vlastní kamenné prodejny,” dodává Tomáš Čupr

.