Unikátní systém barevného a číselného rozlišení u profesionálních úklidových prostředků Cleamen

CORMEN z Bystřice nad Pernštejnem, přední český producent pracovní kosmetiky, drogerie a chemie pro různá průmyslová odvětví, má v nabídce přibližně 240 výrobků a dalších 150 položek doplňkového sortimentu. Zhruba rovnoměrně se na tržbách firmy podílejí tři hlavní výrobní programy – profesionální úklidové prostředky, pracovní kosmetika a spotřební drogerie pro průmysl.

Firma je například jedním z největších dodavatelů ochranných pracovních krémů na ruce na průmyslovém trhu v České republice i na Slovensku. Jde o krémy Isolda, které se na celkové produkci podniku podílejí asi 20 % a jsou nejprodávanějším českým pracovním krémem na ruce s největším obsahem přírodních olejů. Ročně bystřický závod opustí až 3 miliony tub těchto speciálních výrobků v devíti druzích.

CORMEN svým klientům nabízí ucelený a v oboru ojedinělý profesionální úklidový systém. Spolu s dodávaným příslušenstvím a aplikačními pomůckami jsou jeho základem vysoce koncentrované prostředky zajišťující maximální možnou účinnost, ekonomiku provozu i bezpečnost ve všech průmyslových odvětvích. Kompletní systém pro profesionální úklid od bystřické společnosti poskytuje uživatelům rovněž přesné návody pro efektivní dávkování a ředění přípravků, poradenství a odborná školení personálu nebo legislativní podporu.

Své profesionální úklidové prostředky CORMEN dodává pod jednotnou a na trzích celé Evropy registrovanou značkou Cleamen. Při výběru z velkého množství přípravků pro různá použití zákazníkům namísto klasických názvů usnadňuje orientaci unikátní barevné a číselné značení na obalech výrobků. Tento jednoduchý a přehledný orientační systém pro jednoznačné rozlišení oblastí úklidu u produktů Cleamen bystřický podnik vyvinul a zavedl do praxe v rámci své dlouhodobé strategie zkvalitňování servisních služeb odběratelům.

I neškolení pracovníci tak dokáží snadno vybrat a používat vhodné mycí prostředky, úklidové pomůcky a aplikátory podle barvy. Vše na úklid toalet a dalšího sanitárního vybavení je označeno červenou barvou, pro stravovací provozy je určena zelená, pro umývárny, sauny, solária či wellness žlutá, pro kanceláře, chodby, sklady nebo dílny modrá barva a tak dále. Tím se předchází křížové kontaminaci a nežádoucímu přenášení nečistot z jedněch prostor do druhých. Číslo na obalu potom specifikuje přesné určení produktu v dané oblasti, například pouze pro pisoáry nebo pro daný typ podlahy, takže nemůže dojít k chybnému použití konkrétního přípravku Cleamen, vysvětluje jednatel společnosti CORMEN z Bystřice nad Pernštejnem ing. Vladimír Čížek.