Višnovice z Distillery Kleiner zabodovala v San Franciscu a bude v limitované edici uvolněna do prodeje ve třech různých variantách

Malá rodinná destilerie Kleiner se sídlem v Žešově, nedaleko Prostějova, která vyrábí ručně od sklizně ovoce až po stáčení do láhví výhradně malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou, zaznamenala další úspěch na jedné z nejrespektovanějších a nejvlivnějších soutěži lihovin na světě, 2017 San Francisco World Spirits Competition, jejíž 17. ročník se konal od 21. do 23. dubna v Hotelu Nikko v centru amerického San Francisca.

V minulém roce získala Distillery Kleiner v této soutěži bronzovou medaili za pálenku Wild Pin (planý nebo divoký špendlík) a letos v ještě silnější konkurenci vzorků z celého světa získala stříbrnou medaili v kategorii ovocných destilátů, za jejich 10 let starý odpeckovaný destilát z višní, který ležel po celou dobu v kameninových nádobách.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnil rekordní počet 2252 vzorků lihovin ze 45 zemí celého světa, které v rámci anonymního slepého testování hodnotila 43 členná porota uznávaných nezávislých expertů a degustátorů. Opět se tak potvrdilo, že Kleinerovi se právem řadí mezi absolutní špičku výrobců ultra prémiových destilátů.

„Neexistuje lepší způsob jak zdokonalit sám sebe, než se otestovat v celosvětově konkurenčním formátu,“ dodává k letošnímu úspěchu Jan Kleiner, zakladatel a majitel Distillery Kleiner.

Limitovaná edice višňového destilátu přichází hned ve třech variantách

Při této příležitosti bude naplněno 1.357 ks lahví čirého oceněného višňového destilátu (více v Distillery Kleiner bohužel nemají). Současně z této vydestilované limitované edice z roku 2007, bude uvolněno 1.528 ks lahví z dubových sudů po španělském sherry Oloroso a 1.528 ks lahví ze sudů po francouzském koňaku, ve kterých tento odpeckovaný ušlechtilý mok odpočíval poslední 3 roky. Tmavohnědý mahagonový obsah s vůní datlí, rozinek, meruňky, nebo hořkého pomeranče podtrhuje jemná a vyvážená komplexnost chuti. Všechny tři novinky mají 43 % alkoholu a budou se prodávat v luxusních 0,7l lahvích, prodejní cena bude upřesněna.