Tesco: Nabídka bezlepkových potravin se rozšiřuje

Bezlepková dieta patří k velmi přísným, vyžaduje doživotní a naprosté vyloučení obilovin jako pšenice, ječmen či žito a všech výrobků z nich Podle odhadů odborníků trpí celiakií, tedy nesnášenlivostí lepku, v České republice až 50 000 lidí, diagnostikována je však jen u zhruba pětiny z nich. S vrůstajícím povědomím o tomto omezení roste i počet bezlepkových potravin, které jsou na českém trhu běžně k dostání.

Pro lidi trpící celiakií bylo dlouhou dobu poměrně komplikované sehnat základní potraviny. „Zatímco před 10 lety se nabídka bezlepkových potravin omezovala pouze na základní pečivo v prodejnách alternativní nebo zdravé výživy, dnes jsou bezlepkové koutky pevnou součástí většiny supermarketů,“ říká Jitka Tomešová, nutriční terapeutka z Thomayerovy nemocnice.
Širokou nabídku bezlepkových potravin má pro své zákazníky i řetězec obchodů Tesco. V současnosti si mohou zákazníci vybrat z více než 160 bezlepkových produktů, z toho jich je více než 20 % přímo pod značkou Tesco Free From. „Každý měsíc  přinášíme nové položky privátní značky z Velké Británie. Další bezlepkové novinky, které vyvíjíme pod značkou Tesco, budou dostupné začátkem roku 2017. Operativně pak reagujeme a doplňujeme novinky od našich dodavatelů,“ upřesňuje Peter Siwiec, nákupčí bezlepkového sortimentu společnosti Tesco.
Se stoupající nabídkou roste i chutnost bezlepkových výrobků, to potvrzuje i Jitka Tomešová:

Osoby dodržující bezlepkovou dietu už nemusejí být odkázáni na dva druhy chleba a jeden druh rohlíku, případně na vlastní výrobky z domácí pekárny, ale zcela běžně dostupné jsou i nejrůznější druhy sladkého pečiva, slaných i sladkých krekrů, sušenek a oplatků.

Tento fakt potvrzují i prodejní data společnosti Tesco, kde mezi nejprodávanější položky patří mléčné kukuřičné trubičky, rýžová a pohanková kaše nebo mouky Zájem zákazníků o bezlepkové potraviny roste, což potvrzují i prodejní čísla. „Za poslední rok vzrostl prodej bezlepkových potravin v obchodech Tesco o více než 10%,“ říká Peter Siwiec.tesco